Previous
Next

Kamera Kayıtları Nasıl İzlenir?

Kamera kayıtlarınızdan elde ettiğiniz görüntüler adli olayların sonuçlamasında kanıt niteliği taşıdığından büyük rol oynar. Mekanınızda oluşabilecek adli olaylarda kamera kayıtlarınıza ihtiyacınız olacaktır. Ancak bu görüntüleri dvr kayıt cihazınızdan yedekledikten sonra birtakım işlemlerden geçirmelisiniz. Zira elde ettiğiniz görüntüler sıkıştırılmış dosya formatlarına sahiptir ve video oynatıcılar tarafından oynatılamazlar. İlgili emniyet birimleri bu kayıtları oynatılabilir formatta talep etmektedir. Bu konuda detaylı bilgi alabileceğiniz makalemizde gerekli programlar da bulunmaktadır.

 

DVR kayıt cihazından tarihi ve saati belirterek ulaşmış olduğumuz kayıtları bir CD’ye, flash belleğe veya harici diske kolaylıkla aktarabiliriz. Yedeklemek istediğimiz kaydın süresine göre yedekleme zamanımız uzayıp kısalabilir. H.264 formatıyla kayıt yapan kameraların yedekleme işlemi bittikten sonra bilgisayar ortamına aktarıyoruz.

 

H.264 formatındaki kamera kaydını buradan indireceğiniz converter ile .avi formatına çeviriyoruz.

Öncelikle New Convert Task butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede “Record File” bölümünden .avi formatına çevireceğimiz kamera kaydını seçiyoruz. “AVI File” bölümünden de .avi formatına çevrilmiş dosyayı nereye kaydedeceğini seçiyoruz. Daha sonra “Add” butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.
Bu işleme rağmen kayıtları Windows Media Player, Gom Player gibi video oynatıcılarla açamıyorsanız, FLV Player programını kullanarak rahatlıkla izleyebilirsiniz. Alternatif olarak KM Player programını da kullanabilirsiniz.

 

Herhangi bir olayın kamera kayıtlarını emniyet birimlerine ulaştıracağınızda bu işlemleri uygulamalısınız. .avi formatına çevirdiğiniz kamera kayıtlarıyla birlikte FLV Player isimli programı da teslim etmeniz faydalı olacaktır.

FLV PLAYER İNDİR

H264 TO AVI CONVERTER İNDİR

KM PLAYER İNDİR